Kirikukellade restaureerimine ja fasaadikellad

Bodet alustas algselt oma tegevust fassaadikellade ja kirikukellade restaureerimisega juba 150 aastat tagasi! Nüüdseks pakub Bodet järgmiseid lahendusi: kirikukellad ja nende restaureerimine, LED sporditablood, industriaalsed ajanäitajad, läbipääsusüsteemid ja tööajaarvestus, tootmisliinide jälgimise tarkvara ja helindussüsteemid.

Bodeti tooted on esindatud rohkem kui 110 erinevas riigis.

Mida Bodet pakub?

Fassaadi kellad

välikellad

Kirikukellade restaureerimine

välikellad

Kirikukellade seadmed

välikellad
välikellad
Bodet Campanaire aitab teil oma linna ajaloolist pärandit taastada ja säilitada.
Seierid taastatakse nende algsesse seisukorra ja saavad teise elu. Bodet taastab ja restaureerib kõiki asju mis on seotud ajanäiduga või kelladega. Tööd toimuvad kas kohapeal või Bodeti tehases.

Bodet, Euroopa liidu suurim kellade tootja

Bodet Campanaire toodab ja disainib kõik tooted Prantsusmaal Trémentines tehases. Kuigi tehnikad on muutunud paremaks on kellatööde professionaalide eesmärk jäänud samaks. Säilitada arhitektuuripärandi autentsust.

Aastate jooksul on Bodet Campanaire leidnud lahendusi linnade ja külade erinevatele vajadustele. Kella löögi automatiseerimine võimaldab linnades ja külades harmoonilist heli ja eelkõige teeb kellade löömise programmeerimise väga lihtsaks.

Juurdepääs kelladele on tihti väga vana ja ei ole tavaliselt töötajate ohutusnõuetele vastav. Vertikaalse ja horisontaalse liikumise tagamiseks paigaldab Bodet Campanaire ehitusplatsile sobivad läbikäigud, et hõlbustada juurdepääsu hoonele.

välikellad

Bodet referensid

Piksekaitse paigaldus
Piksekaitse paigaldamine Brenouille’i (Oise) St Rieuli kiriku kellatornile.
Video koostas: Drone Attitude Montage: Architectural Heritage Art & Traditions

Välismaal tehtud tööd

Fasaadi kellad

Fassaadi kellad on olnud alati Bodeti üks põhitegevustest. Väga suur osa Euroopa turul olevatest fassaadi kelladest on just Bodeti omad. Valikus on mõned standardsed seierid ja numbrid. Kuid üldjuhul tehakse kõik kellad tellimise peale ja tellija disainiga.

Bodetil on väga suur kogemus fassaadikellade tootmises ja kvaliteet on garanteeritud.
Seierite värvi ja kuju on võimalik tellida enda tahtmise järgi. Kui läheb vaja valgustust siis selleks on kolm erinevat varianti: peale suunatud valgustid, valgustatud seierid või valgustatud seierid numbritega.

Küsi pakkumist: kellad@bkeesti.ee

Kuidas saab juhtkell õige aja?

Juhtkella sünkroniseerimine käib läbi GPS või NTP (võrgupõhine). Üldjuhul kasutatakse võrgupõhist sünkroniseerimist tänapäeval rohkem.

GPS sünkroniseerimine

Üldjuhul sükroniseeritakse kellaaega läbi GPS’i. Iga juhtkella külge on võimalik ühendada GPSi antenn, mis tagab aastaringselt alati täpse aja. GPS antenn saab UTC (kordineeritud maailmaaeg) kaudu täpse aja kirje ja vajadusel teostab juhtkell aja korrigeerimist (suve- või talveajale üleminek, ajatsooni muutus jne).

NTP sünkroniseerimine

Tänapäeval kasutatakse üha rohkem võrgupõhist (NTP) sünkroniseerimist. Mõnedel juhtkelladel on võimalik sünkroniseerida kellaaega läbi arvutivõrgu. Selleks ei pea teil endal olema ajanäidu serverit. Internetis on avalikult saadaval mitmeid ajanäidu servereid mida tohib kasutada. Üldjuhul kasutatakse võrgupõhist sünkroniseerimist kui varuvarianti GPS’i sünkroniseerimisele.

Kellade sünkroniseerimine juhtkellaga

NTP

NTP ehk Network Time Protocol. Kõik kellad on ühendatud arvutivõrku ja saavad toite üle arvutivõrgu kaabli POE. Kellad töötavad täiesti standardses arvutivõrgus ja kasutavad standardiseeritud POE (toide üle võrgukaabli) toidet. Võrgukelladel pole otseselt juhtkella vaja kuna internetis on palju avalikke NTP servereid

Impulss

Impulss süsteem on enimkasutatud ja võimaldab segada erinevate tootjate kellasid. Kord minutis saadab juhtkell 24v impulsi, mis liigutab seierit ühe minuti võrra edasi. Kui üks kell peaks maha jääma, siis järgmise impulsiga liigub see ühe minuti võrra edasi ainult. Seda tüüpi lahendust kasutatakse väiksemate ja keskmiste rajatiste puhul.

AFNOR ehk TIMECODE

Õige aeg saadetakse kelladesse andmete kujul. Kui üks kell peaks maha jääma, siis järgmise aja jaotuse puhul läheb see ise paika. AFNOR ajajaotuse meetodit kasutatakse suure arvu kellade puhul (rongijaamad, lennujaamad, kaitseväe asutused jne). Kellade ühendamiseks kasutatakse kahesoonelist kaablit ristlõikega vähemalt 0.2.

DHF traadita aja jaotus

Juhtkell sünkroniseerib kõik kõrvalkellad automaatselt, standardiseeritud 869 MHz raadio ajasõnumi kaudu. Raadiosignaali katkemise või puudumise korral tegutsevad kõrvalkellad iseseisvalt edasi.

Bodet süsteemi kirjeldus ja struktuurskeem