Ruijie summit ajaloolises Xi’Anis
Ruijie summit ajaloolises Xi’Anis – tehnoloogia ja kultuuri kohtumispaik
Ruijie korraldab oma iga-aastast summitit iga kord erinevas linnas, tuues kokku koostööpartnerid ja tehnoloogiaeksperdid üle kogu maailma. Seekordne, 2025. aasta summit toimus ühes neljast ajaloolisest Hiina pealinnast – Xi’Anis, keset Hiinat.
Xi’An ei ole juhuslik valik. See linn on olnud Hiina kultuuriline ja poliitiline kese juba 11. sajandil eKr ning on ajalooliselt tuntud kui Siiditee algus- või lõpp-punkt – olenevalt suunast, kust vaadata. Just selle kultuurilise rikkuse ja sümboolika tõttu valisid korraldajad seekordseks kohtumispaigaks just Xi’Ani.
Fookuses: turudetailid kui kasvu võti
Summiti põhiteemaks oli „Refine markets, unleash growth“ – idee, et põhjalik arusaam kohalike turgude eripäradest loob eeldused kiireks ja jätkusuutlikuks kasvuks. Osalejaid oli üle 700 inimese kogu maailmast ning BK Eestit kui ka kogu Baltikumi rajooni esindas meie tootejuht Oskar Ojaste.
Oskar Ojaste, kes esindas BK Eesti seisukohti ning jagas oma kogemusi kohalike turusegmentide arendamisest. Oskari kaasamine andis hea võimaluse tõsta esile meie piirkonna eripärasid ja tugevdada sidemeid globaalse partnerivõrgustikuga.
Esitlused, arutelud ja paneelid keskendusid turusegmentide paremale mõistmisele, toodete kohandamisele vastavalt klientide vajadustele ning kohaliku innovatsiooni toetamisele. Oli näha, et globaalsed trendid liiguvad järjest rohkem personaliseeritud lähenemise ja regionaalse koostöö suunas.
Pilguheit Hiina kultuuripärandisse
Summitile järgnenud päeval oli meil võimalus osa saada ka Xi’Ani rikkalikust kultuurist. Esimese peatuse tegime Qinshihuangi Mausoleumi muuseumis, kus asuvad maailmakuulsad Terrakota sõdalased – üle 8000 elusuuruses savikuju, mis valmistati Hiina esimese keisri hauakambri kaitsmiseks umbes 200 aastat eKr. See on monumentaalne näide Vana-Hiina käsitööst ja sõjalisest mõtteviisist. Rahvast oli väga palju, kuid atmosfäär oli aukartustäratav – tunne, nagu oleks ajas tagasi astunud.
Järgmiseks külastasime Daci’eni budistlikku templit, mis rajati aastal 648. Templi kompleks koosnes mitmest hoonest, millest igaüks peegeldas erinevat ajastut ja arhitektuuristiili. Kohalikus pargis, mis asus templi kõrval, võis näha noori naisi traditsioonilistes rõivastes poseerimas – ilus tava, mis elustab ajalugu tänases päevas.
Päeva lõpp: kassid ja kulinaaria
Meie kultuuriprogrammi lõpetas tõeline üllatus – kassiteemaline restoran. Hubane ja humoorikas paik, kus sai nautida kohalikku toitu kasside seltsis. Kuigi külastasime päeva jooksul vaid kahte paika, kulus kogu päev märkamatult – Hiina mastaabid, liiklus ja vahemaad annavad igale ettevõtmisele omaette mõõtme.
Kokkuvõtteks: Ruijie summit Xi’Anis oli suurepärane kombinatsioon professionaalsest arengust ja kultuurilisest avardumisest. Nii nagu Terrakota sõdalased seisavad kindlalt oma positsioonidel, seisame meie oma regioonis kindlalt turu tundmise ja kasvu toetamise eest.




