piilukaamera milleks vaja

Piilukaamera, mis see on?

Piilukaamera on kaamera,mis oma olemuselt on võimalikult väikeste mõõtmetega ja diskreetne. Enamasti on piilukaamerad maskeeritud mingiks levinud esemeks, näiteks: kaisukaru, raamat, voolupistik jms.

Avalikus ruumis ei tohi ilma inimest teavitamata teda filmida.  Peab olema teavitus, et alal on videovalve aga mis infot mis suunas filmitakse või kus kaamerad asuvad, ei pea teavituses lisatud olema. Lisaks ei pea olema kaamerad ka nähtaval.

Piilukaamerad, milleks vaja?

Piilukaameraid on peamiselt vaja diskreetseks jälgimiseks ja inimeste käitumise kontrolliks. Näiteks kassapidaja, lapsehoidja, koristaja või töömehe jälgimiseks.

Piilukaameraid kasutatakse ka kohtades kuhu suuremad kaamerad ei mahu või sobi. Näiteks pangaautomaadid, iseteeninduse letid, r-kioskid jne.

Kuhu paigutada piilukaamera?

Piilukaamera võib paigaldada kuhu iganes idee tekib. Põhiliselt piirab asukoha valimist piilukaamera enda parameetrid, näiteks kaamera enda suurus, objektiivi suurus või salvesti juhtme pikkus. Kui piilukaamera õigesti peita, jääb näha ainult kaamera objektiiv, mida on praktiliselt võimatu märgata inimesel kes ei ole kaamera olemasolust üldse teadlik. Näiteks Hikvisioni 2MP piilukaamera objektiivi suurus on väiksem kui kruvipeal!

piilukaamera leiti magamistoast
piilukaamera leiti lastetoast

Millist piilukaamerat valida?

Piilukaamerat tuleks valida selle järgi, mida/keda sellega filmitakse ja kuhu see paigaldatakse. Olenevalt sellest kas paigaldatakse kaamera siseruumidesse või välistingimustesse on saadaval erinevad võimalused.

BK Eesti E-poes on müügil Hikvisioni piilukaamerad erinevate objektiividega.

Hikvison Piilukaamera 2MP 3,7mm

2MP
120dB WDR
-Päev/öö kaamera
-Objektiiv 3.7 MP (vaatenurk 78°)
-Max. Pildi Resolutsioon: 1920 x 1080 
-Joone ületamise tuvastus, sissetungimise tuvastus, ala sisenemise/väljumise tuvastus, järelvalveta pagasi tuvastus, asja eemaldamise tuvastus.

vaata toodet
piilukaamera suurus

Hikvision IP piilukaamera 2MP WDR

– 2MP 1280 x 960 @ 25/30 fps HikVision IP piilukaamera
– 120dB WDR dünaamika
– Objektiiv 3.7mm (vaatenurk 63°)
– Päev/öö kaamera
– POE tugi
 POE toide (toide läbi võrgukaabli)
– Toote info ametlikul kodulehel

Vaata toodet