Hikvision Digital Technology Co., Ltd on maailma suurim videovalveseadmete tootja. HikVision alustas tegevust aastal 2001. Hetkel töötab tehastes üle 13 000 töötaja ja üle 4000 inseneri. HikVision-i kaamerad valvasid 2008. aasta suveolümpiamänge.

lumine-kaamera-ringis

IP KAAMERAD

E-POOD
STRUKTUURSKEEM

turbo-hd-valmis-ringis

TURBO HD KAAMERAD

E-POOD
STRUKTUURSKEEM

analoog-ringis

ANALOOG

E-POOD
STRUKTUURSKEEM

uuedtooted

KAAMERA VALIK

Kaameraid on põhiliselt kahe kujuga, kuppelkaamerad ja torukaamerad. Üldiselt on enamus kaameraid tänapäeval juba mõeldud välispaigalduse jaoks, st, et eraldi sisekaamerate mudeleid on vähe aga alati võib IP ehk välikindlusega kaamera paigaldada ka sisetingimustesse. Torukaamerad kinnitatakse kas seinale, või lakke komplektis oleva jalaga. Kuppelkaameraid on parem kinnitada nt maja katuseräästa alla.

PÕHILINE VAHE LISAKS KAAMERALE ON OBJEKTIIV

Pakume kaameraid nii fikseeritud, kui ka varifokaal objektiividega. Fikseeritud tähendab, et kaamera vaatenurka muuta ei ole võimalik. Tegemist on nö karbist välja seadmega. Vastavalt sellele, nagu kaamera objektiiv karbis on, nii ka jääb. Objektiivide valik 2,8mm, 4mm, 6mm, 8mm, 12mm. Mida suuremaks läheb millimeetri number, seda kitsamaks kaamera vaatenurk.
Varifokaalkaamerad on tavaliselt vahemikus 2,8-12mm, ehk vaatenurk on manuaalselt häälestatav vahemikus 98-22 kraadi.
Torukaamerate vaatenurk algab fiks objektiivide puhul 4mm, ehk ca 78 kraadist, ning kuppelkaameratel 2,8mm ehk ca 98 kraadist.

2.8mm (4K)

4mm (4K)

6mm (4K)

12mm (4K)

Varifokaal objektiiv

Kui kaameral on varifokaal objektiiv siis annab see võimaluse pilti teravustada ja suurendada. Üldjuhul on sellest kasu siis kui kaamera on õues ja on vaja vaadata kindlat punkti. Varifokaal obketiivi märgitakse “mm” näiteks 2.8 – 12mm. Mida väiksem number seda suurem vaatenurk.

Fikseeritud objektiiv

Kui kaameral on fikseeritud objektiiv siis ei ole võimalik vaatenurka muuta. Sellised kaamerad on juba tehases ära teravustatud. Fikseeritud objektiiviga kaamerad on tunduvalt odavamad kui varifokaal kaamerad. Selliseid kaameraid kasutatakse üldjuhul siseruumides kus on vaja kõige laiemat vaatenurka.

VALGUSTUS ÖÖSEL

Enamustel meie poolt pakutavatel kaameratel on olemas sisseehitatud IR ledid, selleks, et kaamera oleks võimeline ka öösel midagi nägema.Vastavalt seadistusele lülitub valgustus tööle automaatselt. Pilt lülitub sellisel juhul värvilisest must-valgeks. Tavaline IR (infrapuna) valgustus on kuni 30m ning valgustab rohkem kaamera vaatevälja keskpunkti, ääred võivad jääda hämaraks. Pakume ka kaameraid millel on uue põlvkonna EXIR valgustus. Tegemist on Lediga, mis valgustab ühtlasemalt pikemat distantsi, kuppelkaamera puhul kuni 30m, kuid torukaameral on valikus 50m või 80m.

ironoff

Infrapuna

irled1

Infrapuna sees

irled2

Infrapuna väljas

SALVESTID

Tavalisemad salvestid jagunevad kahte seeriasse, 71xx Ja 76xx. 71 seeria salvestite maksimaalne salvestusresolutsioon on 2mp. St, kui sinna ühendada nt 4mp kaamera, siis salvestus on ikkagi 2mp. 76 seeria maksimaalne salvestus resolutsioon on 6mp. Salvesteid pakume erinevate kanalite arvuga. Tavatarbija vajadustele peaks piisama 4, 8 ja 16 kanaliga seadmetest kuid valikus on ka suuremad, kuni 256 kanaliga salvestid. Kanali number näitab maksimaalset sinna ühendatavate kaamerate arvu.

Lisaks jagunevad salvestid POE ja ilma POEta mudeliteks. POE tähendab, et selle olemasolul tuleb ühendada kaamera ja salvestivaheline võrgukaabel eraldi pessa salvesti tagaküljel. Nt kui on neli kaamerat ja nelja kanaliga POE salvesti, veetakse iga kaamera juurest kaabel salvestini ning iga kaamera kaabli jaoks on salvestil eraldi pesa. Läbi selle kaabli liigub siis nii signaal kui ka kaameratoide. Toimib see kõige paremini siis, kui kaamera ja salvesti vahelise kaabli pikkus ei ole rohkem kui ca 80m. Vastasel korral võib viletsama kvaliteediga kaabli puhul jääda signaal ja toide nõrgaks ning kaamera ei tööta korrektselt. Ilma POEta salvesti puhul on ühendamise võimalused erinevad.

Salvestil on üks LAN kaabli pesa, mis ühendatakse objekti sisevõrku. Kaamerad ühendatakse sellisel juhul sisevõrku kas läbi tavalise ruuteri-switchi (igale kaamerale vajalik oma toide) või läbi POE switchi. Lisaks soovitame salvesti valikul enda jaoks selgeks mõelda, kui palju kaameraid on plaanis paigaldada. Kui kohe läheb käiku nt neli kaamerat ning võimalik, et tulevikus tekib soov veel mõni lisada, siis tasub osta kohe varuga kaheksa kanaliga salvesti.

IP Salvestid

E-POOD

TurboHD Salvestid

E-POOD

SALVESTAMINE JA MAHT

Kõik meie salvestid on ilma kõvaketasteta.Vastavalt kaamerate arvule ning arhiivi kestvuse vajadusele pakume juurde eri mahutavusega kõvakettaid (. Reegel on, et rohkem on alati parem. Pigem las olla salvestust pikemalt, kui lühemalt. Salvestusreziim võiks olla alati selline, et salvestatakse siis kui toimub mingi liikumine. See lihtsustab sündmuste hilisemat otsimist.

JÄLGIMINE

telekas

Klienditarkvara iVMS-4200

Ühildub Windows ja Apple arvutitega. Klienditarkvara võimaldab ühildada kuni 1024 kaamerat või 256 seadet. Samuti võimaldab tarkvara ühildada kõik teie erinevad objektid ühte süsteemi. Korraga saab jälgida kuni 64 kaamerat. Samaaegselt saab vaadata kuuteteist salvestust. On ka võimalik seadistada kaameraid ja salvesteid kiirelt ja ühest kohast.

IVMS-4200 windows ja mac OS

nutilutikas

Mobiilne rakendus iVMS-4500

Töötab Apple Ipad-iga, Apple Iphone-iga, Android telefonidega, Android tahvelarvutitega ja Windows telefonidega. Rakendus võimaldab ühendada kokku kuni 100 HikVision kaamerat või salvestit. Samuti saab vaadata salvestusi ja juhtida kaamerate ning salvestite väljundeid. Kui teil on pöördkaamerad, siis võimaldab rakendus neid ka juhtida.

IVMS-4500 android OS
IVMS-4500 APPLE IOS
[adinserter block=”1″]